Tabletki poronne

Tabletki poronne jako skuteczna forma aborcji farmakologicznej

Tabletki poronne / wczesnoporonne są potoczną nazwą pod którą kryją się dwa leki o nazwach Mifepristone (stężenie 200 mcg) oraz Misoprostol (stężenie 200 mcg) wywołujące poronienie u ciężarnej kobiety w skutek odpowiednio odklejenia się zapłodnionego jajeczka od macicy oraz wywołania skurczy w celu wydalenia płodu z organizmu.

Dlaczego taka forma a nie inna?

Połączenie Mifepristone oraz Misoprostol daje nam skuteczność, bezpieczeństwo, wygodę. Względem innych metod aborcyjnych jest to tańsza opcja przy czym nie musimy czekać w kolejkach na zabieg który możemy wykonać w domowym zaciszu. Przy zachowaniu odpowiednich warunków jest on całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia. W ten sposób wykonana aborcja daje nam skuteczność kształtującą się na poziomie 98%. Oznacza to ze u 100 przebadanych kobiet aż 98 z nich udało się przeprowadzić skuteczny zabieg aborcji.

Stosowanie

W stosowaniu tabletki poronne nie są skomplikowane, opisać można to krótko w 3 prostych krokach. Należy trzymać się jasno określonych punktów jeden po drugim.

1. Zaczynamy od 1 tabletki Mifepristone którą popijamy szklanką wody.

2. Po 24 godzinach sięgamy po 4 tabletki Misoprostolu które bierzemy pod język i trzymamy przez co najmniej 30 minut do rozpuszczenia się tabletek. Resztki możemy wypluć.

3. Powtarzamy punkt drugi po upływie 3 godzin od kroku 2, a więc ponownie zażywamy 4 tabletki Misoprostolu pod język trzymając je pół godziny aż do rozpuszczenia.

Po zabiegu

Tabletki poronne działają w 98% przypadków dzięki połaczeniu mifepristone oraz misoprostolu, jednak po wykonaniu zabiegu wskazane jest by udać się do swojego ginekologa by to potwierdzić. Bez obaw, tabletki poronne nie są wykrywalne. Nie musisz informować swojego lekarza o tym. Powinnaś zrobić badania dla własnej informacji o stanie ciąży, by mieć pewność, że wszystko przebiegło po twojej myśli.